ثبت مشاور
آموزش رایگان نقاشی

چگونه از دستمال جیب برای خوش تیپی بهره بگیریم

تاریخ : 1396.02.30
نویسنده : Fashion Park
نظرات : 0

فشن پارک :  یک دستمال جیب یا پوشت می‌تواند در چند ثانیه ظاهر شما را تغییر دهد به شرطی که بدانید چطور از آن استفاده کنید، چطور آن را تا بزنید و مهم‌تر از هم چطور پوشت را با بقیه لباس‌های خود ست کنید. 

 

دستمال جیب

اکسسوری‌ها؛ تفاوتی شیک‌تر

اکسسوری‌ها تنها یک قطعه اضافه روی لباس‌های شما نیستند بلکه می‌توانند سبک پوشش مردانه را شکل دهند. برای رسیدن به یک تیپ جذاب و مناسب شما باید با کمک اکسسوری‌ها ظاهری هماهنگ بسازید.

 

 

کراوات طرح‌دار با پوشت ساده

به طور مثال ترکیب کت سرمه‌ای با پیراهن راه راه آبی کمرنگ را با یک کراوات زرد و آبی همراه کنید و در نهایت با یک پوشت زرد رنگ آن را کامل کنید.

 

کراوات ساده با پوشت طرح دار

به طور مثال ترکیب یک کراوات بافتنی نارنجی، کت خاکستری، پیراهن زرد یا نارنجی کمرنگ که با یک پوشت طرح‌دار همراه شده‌است. رنگ‌های این دستمال جیبی دقیقاً رنگ‌های موجود در بقیه لباس‌ها نیستند، بلکه با آن‌ها هماهنگی دارند و در مجموع یه ظاهر هماهنگ و هارمونیکی به وجود آورده‌اند.

 

 

زمانی که می‌خواهید لباس‌های خود را با هم ترکیب کنید، باید درجات مختلفی از رسمی بودن و غیر رسمی بودن را در نظر بگیرید. به بافت لباس‌های خود نگاه کنید، مثلاً در این تصویر یک کت فاستونی، یک کراوات بافتنی و یک پوشت ابریشمی می‌بینید که با هم تفاوت دارند، ولی ترکیب زیبایی به وجود آورده‌اند. در این مرحله شما باید پیراهن خود را انتخاب کنید، ساده‌ترین انتخاب، رنگ سفید یا شیری یا آبی روشن است چون این رنگ‌ها با اکثر رنگ‌های کت و کراوات و پوشت و البته دکمه سردست هماهنگی دارند. به عنوان بخش سوم استایل، سراغ کراوات بروید، رنگ کراوات نقش مهمی در ترکیب رنگی استایل شما خواهد داشت. عنصر چهارم، پوشت شما است که باید رنگ آن با رنگ کراوات تضاد یا هارمونی داشته باشد اما نباید همرنگ باشد.

هنگام شروع ترکیب لباس‌ها، قوانین اصولی را در ذهن داشته باشید، چون به شما در انتخاب مناسب و ترکیب بهتر، کمک خواهند کرد و استایل شیک‌تری خواهید داشت. بهتر است در ترکیب لباس‌ها، بیش از سه طرح را همزمان به کار نبرید، هرچند امکان ترکیب طرح‌های بیشتری هم وجود دارد، اما این کار به مهارت و تجربه زیادی نیاز دارد تا دچار اشتباه نشوید.

 

 

طرح کت شما اهمیت دارد

فرض کنید یک کراوات راه راه زیبا را با دستمال جیبی هماهنگ با آن بسته‌اید، این ترکیب بسیار زیبا است، به شرطی که کت شما ساده باشد، چون این ترکیب با کت چهارخانه ممکن است عجیب و نامناسب به نظر برسد.

 

وقتی پیراهن طرح‌دار می‌پوشید، اکسسوری‌ها را ساده نگه دارید

قانون قبلی در مورد پیراهن شما نیز صدق می‌کند، مثلا وقتی یک پیراهن سبز و سفید یا نارنجی راه راه پوشیده‌اید، باید در همین محدوده‌ی رنگی باقی بمانید یا ترجیحاً از رنگ‌های تیره‌تر برای اکسسوری‌ها استفاده کنید. مثلا یک کراوات سرمه‌ای بهترین انتخاب در این مورد است. در مورد رنگ‌هاس روشن‌تر نیز، طرح‌های ساده توصیه می‌شود.

 

دستمال جیبی طرح‌دار را با کت ساده بپوشید

در مقابل، اگر یک کت ساده سرمه‌ای یا خاکستری دارید، می‌توانید از رنگ‌ها و طرح‌های جذاب برای دستمال جیبی و کراوات خود استفاده کنید. اینجاست که اهمیت داشتن کت و شلوار ساده با رنگ خنثی مشخص می‌شود و می‌توانید آن را با هر رنگ اکسسوری از زرد و قرمز  گرفته تا پوشت‌های طرح‌دار استفاده کنید.

 

 

چرا پوشت ارزش سرمایه گذاری دارد؟

با اینکه پوشت، به نظر می‌رسد که کارکرد قابل توجهی در لباس‌های مردانه نداشته باشد، اما به طور مؤثری، می‌تواند تیپ شما را تغییر داده و در چند ثانیه آن را از یک استایل ساده و معمولی به استایلی شیک و با شکوه تبدیل کند. بعلاوه، پوشت، این پتانسیل را دارد که استایل شما را هماهنگ و متحدالشکل سازد، اگر از دید شما اینطور نیست، پس به درستی از آن استفاده نکرده‌اید. پوشت‌ها، معمولاً به وسیله رنگ و پرینت، طرح‌دار می‌شوند و طرح آن‌ها با بافت ایجاد نمی‌شود. این کار به این دلیل انجام می‌شود که بافت اضافه‌ای روی پارچه وجود نداشته باشد و گیر کردن ناخن یا وسایل نوک تیزِ دیگر، باعث نخ‌کش شدن آن نشود.

 

 

  • اگر دوست دارید لبه‌های دستمال جیبی خود را بیرون از جیب کت قرار دهید، مطمئن شوید که لبه‌های آن دست‌دوز باشد و دوبار رول شده باشد. در غیر این صورت پوشت شما ظاهر شیکی نخواهد داشت.
  • از انتخاب پوشت‌های خیلی کوچک خودداری کنید، چون ممکن است در جیب کت، پایین بروند و دیده نشوند.
  • بسیار مهم است که پوشت را با کراوات یا پاپیون همرنگ و هم طرح انتخاب نکنید. این کار شما را فردی بی‌سلیقه و بدون سلیقه‌ی خوش‌پوشی و فاقد اعتماد به نفس نشان خواهد داد. بهترین کار استفاده از هماهنگی و هارمونی نسبی لباس‌ها در کنار هم است.
  • پوشتی بخرید که به چند روش بتوان از آن استفاده کرد. مثلاً پوشت‌هایی که هر طرف آن رنگ خاصی دارد. همچنین هر کسی به یک پوشت سفید ساده هم نیاز خواهد داشت.
  • پوشت‌هایی که لبه آن‌ها رنگ متفاوتی دارند، نیز انتخاب خوبی هستند. مانند پوشت سفید با لبه قرمز یا آبی که می‌تواند در هماهنگ کردن رنگ‌ها بدون هم‌رنگ شدن به شما کمک کند.
  • دستمال جیبی نخی ساده، از اکسسوری‌های ضروری برای هر مرد شیک‌پوشی است که به سادگی با پیراهن ساده ست می‌شود و در هر موقعیتی می‌توان از آن استفاده کرد.

 

 

قوانین اصلی ست کردن پوشت با لباس‌ها و اکسسوری‌های مردانه

اگر شما ۵۰ پوشت و ۵۰ کراوات داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را به ۲۵۰۰ شکل مختلف بپوشید. اما همه این ۲۵۰۰ حالت، مناسب و زیبا نیستند و هنگام ترکیب این دو مورد باید قوانین اصلی ست‌کردن پوشت را رعایت کنید:

  • ساده‌ترین راه، استفاده از کراوات ساده به همراه پوشت طرح‌دار و یا برعکس است. به عبارت دیگر، کراوات طرح‌دار و پوشت ساده. مزیت این ترکیب، امکان استفاده از چندین رنگ متفاوت در کنار هم است.
  • دو رنگ بودن یکی از اکسسوری‌ها کمک می‌کند که بتوانید اکسسوری دیگر را از میان یکی از دو رنگ انتخاب کنید. استفاده از رنگ‌های متضاد و مکمل، بهترین انتخاب برای این اکسسوری دو رنگ است مانند نارنجی و سبز.
  • اگر هم پوشت و هم کراوات شما طرح‌دار باشند، از ترکیب کردن طرح‌های مشابه و هم سایز جداً خودداری کنید.
  • روش تا زدن پوشت، نقش مهمی در چگونه به نظر رسیدن و هماهنگ شدن آن با کراوات شما دارد.

 

پس توجه داشته باشید که:

برای انتخاب رنگ اکسسوری‌ها و لباس‌ها قبل از هرچیز، رنگ پوست خود را در نظر بگیرید. رنگ و طرح و ترکیبی را انتخاب کنید که با آن، حس اعتماد به نفس بالاتری دارید. با این روش می‌توانید، شیک پوشی و سلیقه خود را به دیگران نشان دهید. ابتدا با انتخاب کت شروع کنید. سپس سراغ پیراهن و کراوات بروید و در نهایت بهترین پوشت را برای هماهنگ کردن این لباس‌ها انتخاب کنید.

کلید واژه ها :
پوشت کت
دسته بندی :  پوشاک / پوشاک آقایان

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا