ثبت مشاور
آموزش رایگان نقاشی

نکات مهم برای زیبایی آرایش صورت

تاریخ : 1396.02.22
نویسنده : Fashion Park
نظرات : 0

فشن پارک : آرایش صورت گرد، گریم صورت گرد، انتخاب مدل مو مناسب برای صورت های گرد، انتخاب مدل ابرو مناسب برای صورت های گرد، آموزش گریم صورت های گرد، آرایش گونه و پیشانی آرایش های مناسب برای صورت گرد .

آرایش صورت

هر شخصی دارای فرم صورت خاص و منحصر به فرد می باشد . افراد زیادی هستند که تمایل دارند فرم صورت خود را برای پوشاندن عیب و ایرادات و یا تنوع تغییر دهند . مثلا کسانی که صورت گرد و نسبتا تپلی دارند بیشتر تمایل دارند که کمی صورتشان کشیده تر نشان دهد . برای اینکه صورتتان کمی فرم بگیرد و کشیده شود لازم است آرایشی متناسب با صورت گرد تان انجام شود . ما در اینجا روش هایی را به شما آموزش می دهیم که بتوانید بدون نیاز به رژیم های غذایی و جراحی صورت گرد و تپل خود را کشیده تر و با فرم جذاب تری نشان دهید .

استفاده از کرم پودر و تیره یا روشن کردن صورت

همیشه در آرایش کردن به این نکته مهم دقت کنید که رنگ های تیره به کوچک تر دیده شدن و رنگ های روشن به بزرگ تر دیده شدن خیلی زیاد کمک می کنند . پس به عنوان مثال اگر تمایل دارید که بینی شما کمی از حد عادی کوچکتر دیده شود باید از کرم پودر و یا سایه های به رنگ تیره استفاده کنید و اگر تمایل دارید که گونه های شما از حالت عادی پر تر و بزرگ تر دیده شوند حتما باید از رژ گونه های به رنگ روشن استفاده کنید . مثلا برای تیره کردن صورت تان شما می توانید از پودر ها و یا کرم های برنزه که یک تا دو درجه از رنگ پوست طبیعی شما تیره تر هستن استفاده نمایید . چون از رنگ های تیره و روشن کنار هم استفاده می کنید لازم است که پایان کار با یک برس بزرگ رنگ های تیره رو روشن روی پوست تان را ترکیب کنید .

کسانی که صورت های گردی دارند باید از کرم پودر هایی استفاده کنند که رنگ هایی با پایه صورتی دارند . این باعث می شد که گردی صورت شان گرفته شود . افرادی که صورت های گرد دارند بهتر است که از رنگ های روشن برای ارایش صورت خود استفاده نکنند .

مدل مو مناسب برای صورت های گرد

بلند بودن مو تا قسمت چانه باعث کشیده تر شدن صورت می شود پس کسانی که صورت گرد و تپلی دارند سعی کنند موهایشان را از حد چانه کوتاه تر ننمایند مگر اینکه تا قسمت گوش ها کوتاه شود یعنی مدل پسرانه شود . به این نکته هم توجه کنید که فر کردن موها و کوتاه بودن شان برای صورت های گرد اصلا مناسب نیست چون فر بودن مو باعث پهن تر نشان دادن صورت افراد می شود . به یاد داشته باشید که موهای صاف صورت تان را کشیده تر نشان می دهد پس همیشه سعی کنید که مو هایتان را صاف و بلند نگه دارید , این کار برای کشیده تر نشان دادن صورت شما بسیار کمک کننده می باشد . این نکته را هم فراموش نکنید که برای کمتر دیده شدن گردی صورت تان سعی کنید گردن تان را بیشتر به نمایش بگذارید . یک روش دیگر برای اینکه صورت تان از حالت گردی خارج شود این است که مو هایتان را از دو طرف گوش به سمت عقب بکشید و قسمت جلوی مو را به سمت بالا حالت دهید .

آرایش پیشانی برای صورت های گرد

پیشانی یکی دیگر از اجزای بسیار مهم صورت می باشد که در کشیده تر نشان دادن صورت نقش مهمی دارد . باید خطوط گیجگاهی و رویشگاه های مو را با کرم پودر به رنگ برنزه , کمی تیره تر کنید با این روش کمی صورتتان کشیده تر نشان داده می شود . اگر پیشانی کوتاهی دارید مو هایتان را به سمت بالا جمع کنید و اگر پیشانی بلندی دارید مو هایتان را به یک سمت حالت دهید .

آرایش ابرو مناسب برای صورت های گرد

انتخاب مدل ابرو مناسب هم خیلی اهمیت دارد و باعث می شود صورت تان لاغر تر نشان داده شود . به هیچ وجه ابروهایتان را گرد نکنید چون گرد کردن ابروها باعث گرد نشان داده شدن صورت می شود . تا جایی که امکان دارد ابروهایتان را بالا ببرید و به آن ها قوس داده و حالت شکسته کنید . با این کار صورت تان کمی کشیده تر می شود .

مدل مناسب ابرو برای صورت های گرد

ما در اینجا سه مدل ابرو را به شما پیشنهاد می دهیم که صورت شما را پهن و گرد نشان نمی دهند :

مدل زاویه دار تند :

مدل زاویه دار تند صورت های گرد را لاغرتر و کشیده تر نشان می دهد. زاویه بالا روی صورت به نحوی عمل می کند که آن را زیاد گرد و پهن نشان ندهد.

مدل زاویه دار ملایم :

مدل زاویه دار ملایم بسیار مناسب برای صورت های گرد است . در این مدل ناحیه بالای ابرو و بالای چشم پهن تر از حالت عادی می شود و این موجب می شود صورت بلند تر به نظر آید .

مدل شکل S :

این مدل باعث می شود که کمان بلندی را بدون برجستگی مدل زاویه دار تند داشته باشید . و این باعث می شود صورت بلند تر و کشیده تر دیده شود .

انتخاب رژ لب برای صورت های گرد

برای آرایش لب بهتر است از رژ لب های به رنگ گرم و شاد و پر رنگ استفاده شود چون این کار باعث می شود لب های شما کمی از پهنای صورت تان را بگیرد .

آرایش گونه برای صورت های گرد

آرایش گونه ها بسیار مهم و تاثیرگذار است . برای زدن رژگونه بهتر است گونه ها را تو برده و با برس  پهن رژ گونه را از روی برآمدگی گونه به سمت بالا تا نزدیکی چشم ها به حالت دورانی بزنید .

آرایش چشم برای صورت های گرد

اگر چشم های درشتی دارید میتوانید به مژه ها بالا و پایین ریمل بزنید و نیازی هم به خط چشم ندارید ولی اگر چشم های شما درشت نیست می توانید یک خط چشم شکسته به سمت بالا بکشید . اگر از سایه های تیره به رنگ خاکسستری و دودی هم استفاده کنید بسیار مناسب است .

کلید واژه ها :
آرایش صورت
دسته بندی :  آرایش

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا